Wijewiada 2021 już za nami

12 lipca 2021 Wijewiada 2021 już za nami

Wijewiada wakacyjny piknik pełen wrażeń! Wydarzenie to jak co roku to dobra zabawa, rywalizacja w duchy fair play, to pomysł na miłe spędzenie wolnego czasu.

10 lipca w słoneczne sobotnie popołudnie przy kompleksie boisk sportowych w Wijewie odbyła się kolejna impreza w formie pikniku rodzinnego organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Wijewie. Na tą okoliczność przy współpracy z Gminą Wijewo przygotowano Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Wijewo – zabawę w której mieszkańcy poszczególnych sołectw rywalizowali o miano mistrza Gminy Wijewo. Do rywalizacji przystąpiło 6 sołectw, które zmierzyły się w sześciu konkurencjach: gąsienicy, mostu na skrzynkach, quizu wiedzy o Gminie Wijewo, torze sprawnościowym, torze foliowym oraz przeciąganiu liny. W tym roku zwycięzcami turnieju okazali się mieszkańcy Brenna, którzy odebrali z rąk Wójta Gminy Wijewo P. Mieczysława Drożdżyńskiego  puchar oraz czek z okazałą kwotą, który wręczała Przewodnicząca Rady Gminy Wijewo P. Maria Rąk. Wszystkie pozostałe drużyny także otrzymały puchary oraz nagrody pieniężne o wartości uzależnionej od zajętego miejsca w turnieju.

Lista atrakcji dodatkowych przygotowanych przez organizatora była długa, na gości czekały między innymi: pokaz sekcji działających przy GOK w Wijewie, gry edukacyjne, animacje dla dzieci, dmuchańce, eurobungee, loty balonem na ogrzane powietrze. Przygotowano również stoiska gastronomiczne na których można było zakupić dania lokalnej kuchni. Specjalne słowa uznania należą się Kole Gospodyń  Wiejskich w Wijewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wijewie za przekazanie pozyskanej kwoty ze sprzedaży na pomoc małej Marysi z Brenna, która choruje na SMA.

Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści: zespół Pod Batutą Sołtysa z Potrzebowa oraz wokaliści ze Studia piosenki Szymona Gądy. W godzinach wieczornych zaprezentował się zespół Holden, który zagrzewał do tańca przybyłych gości.

Kolejną okazją do wspólnego spotkania będzie wieczór Muzyki Włoskiej w wykonaniu Szymona Gądy, który odbędzie się 7 sierpnia i na który już teraz serdecznie zapraszamy, szczegóły już wkrótce.