Spektakl "Rubinowe gody" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Komedia

12 kwietnia 2022 Spektakl

Niezmiernie się cieszymy , że udało nam się dopiąć temat spektaklu teatru Komedia z Wrocławia w naszej gminie. Otóż w dniu 11 maja zapraszamy na przedstawienie "Rubinowe gody", które odbędzie się na sali Wiejskiego Domu Kultury w Wijewie.
Rubinowe gody Krzysztofa Kędziory to opowieść o małżeństwie, o miłości, o zmieniającym się świecie… Grażyna i Marian obchodzą czterdziestą rocznicę małżeństwa, czyli rubinowe gody właśnie. Córka w prezencie funduje im weekend w luksusowym hotelu. A oni w tych luksusach nie są w stanie zorientować się w superrozwiniętej technologii – nie wiedzą, jak włączyć światło, otworzyć drzwi... Problemy z technologią para ma, ale poza tym są pogodnymi, dobrymi ludźmi, choć nieco różnymi. Ona jest pełna werwy, pełna chęci zbadania owego niezwykłego dla rubinowej pary świata, on to przeciętny Polak, który woli gazetę, piwko, telewizornię, ale oboje gdzieś w środku pełni uczuć, oddania, miłości. I pokazują nam, że miłość się nie starzeje…
Ale nie tylko o miłość w sztuce chodzi - Rubinowe gody to także kpiąca opowieść o polityce i politykach. Przedstawiciel tej klasy (czy kasty?) objawia się nagle… Bardzo nagle i bardzo dziwnie. Jego pojawienie to otwarcie kolejnej opowieści – o wartościach, jakie na co dzień spotykamy. Nie tylko w teatrze i nie w teatrze przede wszystkim. Obie te opowieści – o miłości i o polityce – spaja Danny, boy hotelowy. Ale czy Danny to tylko boy?
Bilety w cenie 70 zł do nabycie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wijewie. Ilość miejsc ograniczona - miejsca numerowane.

Obsada:

Grażyna: Małgorzata Szeptycka

Marian: Paweł Okoński

Ktoś: Rafał Kwietniewski

Portier: Radosław Kasiukiewicz

Twórcy:

Autor: Krzysztof Kędziora

Reżyseria: Wojciech Dąbrowski

Asystent reżysera: Artur Zachorodny

Kostiumy: Maria Tomczak

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Muzyka: Bartosz Pernal

Opracowanie muzyczne: Bartosz Pernal/Paweł Dobosz

Światła: Alicja Pietrucka

TRAILER PRZEDSTAWIENIA (FILM)